Liczba gości

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Kategoria o regatach.

Miło mi poinformować, że w dniach 9-11 września b.r. miałem okazję oraz przyjemność uczestniczyć w X Regatach ERGO Sail Challenge w Niemieckim Glücksburgu na Zatoce Flensburskiej.

Poniżej umieściłem relację z regat, chętnych zapraszam do lektury. [m.ż.]

Relacja z regat ERGO

Zatem regaty już za nami. Były wyścigi ze słabym wiatrem i te z silniejszym. Walki fair na dystansie nie brakowało. Tradycyjnie w sobotę odbył się wieczorek żeglarski. Wieczorek nie za długi, bo rano trzeba było wstać na kolejne wyścigi. Pogoda rozpieszczała przez całe regaty, może wiatru czasem było mało.

Sponsorami regat byli:

XXXVIII regaty już za nami. Rozegrane zostały 4 wyścigi (2 w sobotę i 2 w niedzielę) na Zatoce Gdańskiej. Regaty cieszyły się dużym zainteresowaniem – startowały 32 jachty. Na warunki nie można było narzekać, wiał umiarkowany wiatr,a słońce rozpieszczało i zachęcało do kąpieli wodnychUśmiech

Bezwzględnie najszybszym jachtem był Fujimo, zwycięzca w grupie Open. W grupie ORC zwyciężył jacht GoodSpeed, a w KWR jacht 2Easy.

Najwyżej sklasyfikowanym jachtem z naszego klubu była Argea, która zajęła 4 miejsce w grupie KWR.